12 grudnia 2019

W dniu 11.12.2019 r. odbyło się SEMINARIUM „200 lat Odrzańskiej Drogi Wodnej – historia teraźniejszość, przyszłość” – podsumowanie Międzynarodowego Roku Odry 2019 i uroczyste otwarcie Galerii Odrzańskiej Drogi Wodnej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie.

W spotkaniu uczestniczyli: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Wody Polskie, Urząd Morski w Szczecinie, Akademia Morska w Szczecinie, Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, Północna Izba Gospodarcza, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, ZUT, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski KLASTER MORSKI, Radio Szczecin, TVP3 Szczecin, 24Kurier.pl – serwis gazety Kurier Szczeciński, przedstawiciele środowiska śródlądowego i morskiego, służb mundurowych, szkół oraz mediów.

Seminarium poprowadził Dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie dr inż. Piotr Durajczyk, który przywitał zaproszonych gości oraz przedstawił prelegentów i program spotkania.

Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić Centrum RIS znajdujące się w Urzędzie Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie. Spotkanie zakończyło się uroczystym otwarciem Galerii Odrzańskiej Drogi Wodnej znajdującej się na korytarzu w Czerwonym Ratuszu.

  • Dokument utworzony 12 grudnia 2019
  • Autor dokumentu Igor Szyjan
  • Ostatnia modyfikacja 26 listopada 2021
  • Autor modyfikacji Igor Szyjan
Skip to content